Taniec klasyczny

Szkoła Tańca RzeszówTaniec klasyczny jest techniką tańca, która stanowi bazę dyscypliny ciała dla tancerza praktycznie we wszystkich innych dziedzinach. Takie zajęcia świetnie kształtują sylwetkę, poprawiają postawę oraz uczą gracji, elegancji i wdzięku w poruszaniu się. Taniec klasyczny oparty jest na starożytnej sztuce i estetyce klasycznego baletu.

Są różne rodzaje tańca klasycznego, ale wszystkie mają na celu wyćwiczenia ciała tancerza – siły i gibkości, a dokładniej:

▪ lekkości skoków, piruetów,
▪ płynności pozycji kończyn,
▪ ogólnej koordynacji.

Nauka tańca klasycznego bywa żmudna i męcząca, ale z odpowiednim kursem tańca klasycznego, nauka będzie płynna, przyjemna i bardzo satysfakcjonująca. Nauka tańca klasycznego obejmuje rozgrzewające i rozciągające ćwiczenia na wszystkie najważniejsze grupy mięśniowe, równowagi i prawidłowego wykonywania poszczególnych póz, a na bardziej zaawansowanych lekcjach również skoków.

Wiele szkół tanecznych oferuje indywidualne lekcje tańca, które dają możliwość lepszego skupienia się nauczyciela na indywidualnym kliencie lub parze. Wówczas wykluczony jest czynnik stresu spowodowany obecnością obcych ludzi na sali, dzięki czemu także tancerzom łatwiej jest się rozluźnić i nabrać pewności siebie.

Kurs tańca dla dzieci dobrze jest zacząć w jak najmłodszym wieku, aby zapoczątkować zainteresowanie dziecka do tej sztuki, żeby chętnie kontynuowało naukę. Kurs tańca dla dzieci często prowadzony jest nieco inaczej niż ten dla dorosłych, chociaż dyscyplina ciała na tych zajęciach jest tak samo ważna jak dla dorosłych. Dzieci są bardziej rozciągnięte, a ich kości i stawy mniej sztywne, co również ułatwia im naukę.

Natomiast kurs tańca dla narzeczonych zwykle ma mniej wspólnego z tańcem klasycznym – ma raczej przygotować do pierwszego tańca na weselu i nauczyć ogólnie pojętych podstaw tańca. Na kurs tańca dla narzeczonych decydują się też czasem pary, które po prostu chcą nauczyć się wspólnego tańca towarzyskiego lub biorą taniec klasyczny na poważnie i chcą rozpocząć wspólną przygodę z tą formą sztuki.